Tanie podróżowanie poza sezonem urlopowym

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić praktycznie każdy zakątek Ziemi, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie majętnych obywateli. Odkąd tanie linie samolotowe zagościły u nas, możemy niedrogo latać w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze oferty trzeba umieć ich szukać, a także decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie.

W rozróżnieniu od kraju, który pragniemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii pogody. Jednak wówczas, ceny za nocleg czy samolot będą o wiele droższe, gdyż najwięcej podróżnych wtenczas przybywa. Dobrym przykładem jest Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeśli jednak chcesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak drastycznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, gdy można się tam udać już za 100 złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Również osoby pragnące zwiedzić USA powinny wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miejska, dobrze udać się w lutym, wtedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Wiele osób z naszego kraju, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo wybierają ten czas, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z niewielką ilością turystów.

neujahrswünsche

Jeżeli turystyka to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zaciekawić. Bowiem popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacznie winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zwiedzimy.