Jak zaplanować ścianę nad piwnicą

Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy planowanie zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez przeglądanie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych gazet.
Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas także na mniej ważne składniki wystroju domu. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, ponieważ każdy z lokatorów będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten plan, niezbędne są familijne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, aby rozwieszać pamiątkowe zdjęcia.

Oryginalnym rozwiązaniem na udekorowanie ściany nad schodami jest umieszczenie na niej ciekawej fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na francuską uliczkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo domowników.

happy birthday text