Jak się zmotywować do konfrontacji z nadwagą

Zbędne kilogramy powodują, że nasz stan wewnętrzny pogarsza się. Ogarnia nas smutek, depresja i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań w gronie przyjaciół. 

Dopada nas obawa przed tym co pomyślą o nas ludzie. Musimy więc coś z tym zrobić. Fundamentalnym czynem prowadzącym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi nowa bluzka, nowe kolczyki, wycieczka w wyśnione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze dobre zdrowie, komplement znajomych czy adoracja w oczach obcych ludzi . Jak więc przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Pomyśl co daje Ci tak wielką chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na drobne potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie kiedy zdobędziesz idealną wagę. To pozwoli Ci wytrwać w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże sukcesy. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do opery, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź kolegę, z którym będziesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto szybciej schudnie konkretną liczbę kilogramów. Konkurowanie przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.