Jak przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, by na zabawie pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestawać tylko na strojach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również zabawy powinny odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche 50

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym pomysłem może być również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.